TOP FOR DOG, zabawki

Pitch Dog Rugby…

Poszukiwanie piłki idealnej, to sens mojego życia od kiedy jest ze mną Macio 🙂 Przez ponad dekadę przerobiłam miliony piłek, piłeczek i wszelkiego rodzaju kul. Niszczycielska moc zębów Parson Russell Terrier jest jak się okazało potężna i kosztowna 😉 Po latach poszukiwań trafiłam na piłeczki z lanego kauczuku, one dawały radę, ale… Wiele z nich kończyło swój żywot utopione w morzu, a że były ciężkie to podczas wysokich fal po prostu nie byliśmy już w stanie ich wydostać i zostawały na dnie morza. Problemem była też ich waga, ponieważ żeby piłeczki przetrwały, byłam zmuszona brać rozmiar większe, niż sugerował producent jednak przy problemach Afery z kręgami szyjnymi ciężar dawał się jej we znaki.

Zatem jaka powinna być perfekcyjna piłka moim zdaniem? To proste! Mocna, lekka i unosić się na wodzie. Co jeśli powiem wam, że Pitch Dog w dodatku jest bezpieczna dla psich zębów i dziąseł niezależnie od wieku psa? Czy to nie brzmi jak bajka? Ten morał zrozumie tylko prawdziwy psiarz 😉 i każda psia matka 😉

PitchDog -Rugby -Sport Ball to piłka (14 cm długości i 9 cm średnicy) idealna do zabawy w wodzie. My testowaliśmy ją nad morzem i faktycznie unosi się na wodzie i nie ma takiej opcji, żeby utonęła. Występuje w czterech kolorach, nam dostały się różowa w odcieniu malinowym i klasycznym pomarańczowy, chociaż teraz stwierdzam, że to błękitna jest najpiękniejsza. Zresztą te kolory nie są przypadkowe, zostały tak dobrane by były widoczne dla psa. Przy osobliwym psie jakim jest bez wątpienia Macio, szalenie istotną kwestią jest dla mnie by zabawka nie była toksyczna. Kilka lat temu mieliśmy taki przypadek, że kawałek gumki do ścierania ołówka utknął w jelicie nie kogo innego jak Macia oczywiście. Sytuacja teraz wydaje się zabawna, ale wtedy nie była, uwierzcie mi. Mieliśmy raptem kilka chwil na decyzje czy kroimy go już czy jeszcze czekamy. Nie mogliśmy podać środków na przeczyszczenie z obawy właśnie o to, że utworzony przez kawałek gumki korek spowoduje w wielkim skrócie opróżnienie jelit, ale nie w tę stronę którą powinno. Macio miał drgawki, temperaturę, a ja czuwałam przy nim jak matka przy chorym dziecku. Wtedy udało się bez operacji, ale od tamtej pory zwracam uwagę również na ten aspekt. Przy piłce Pitch Dog nie ma tej obawy o „zatkanie” Producent zapewnia, że oderwany kawałek zabawki nie utworzy korka, a pies swobodnie go wydali. Jednak pamiętajcie, że to nie zwalnia was z pilnowania psa, a uszkodzona zabawka powinna wylądować w koszu na śmieci. Oczywiście na piłce zobaczycie ślady zębów i dokładnie tak ma to wyglądać. To coś na kształt pianki, ale mocniejszej. Psiak swobodnie i bez problemu zatopi w niej kły, ale jest to „pianka” w pełni bezpieczna nawet dla zębów psiego staruszka. Jej kształt myślę też nie jest przypadkowy, nie jest to klasyczna piłka przy której z łatwością odgadniemy trajektorie lotu. Tutaj jest element zaskoczenia, bo nie wiemy w którą stronę potoczy się gdy upadnie na ziemię.

Dla szczeniaka piłka ta, będzie pełnić rolę gryzaka i rozładuje jego energię, natomiast każdy senior doceni jej miękkość. Bardzo się cieszę, że było nam dane testować te piłki dla TOP for DOG jestem nimi absolutnie oczarowana i zdecydowanie je polecam. Jeśli chodzi o rozmiar będzie idealna już dla psa wielkości Jack Russell Terrier. Niekwestionowanym miłośnikiem wszelkiego rodzaju okrągłych zabawek jest u nas Macio, ale i Cukier tym razem nie pogardził. Cukierek jest psem niezwykle wrażliwym, nie lubi twardych zabawek i nie ma mowy by takie łapał. Bardzo długo nie mogłam zrozumieć dlaczego nie łapie dysków na zajęciach Frisbee, a powód okazał się być banalny, dyski były dla niego za twarde. Wystarczył raz, by się do nich zniechęcił. Wtedy znalazłam dysk z podobnego tworzywa jak opisywane dzisiaj piłeczki i Cukier nagle zaczął skakać i łapać frisbee. Jeśli zatem macie psa tak pięknego i delikatnego jak mój, ta zabawka również spełni i jego oczekiwania. Pies szybko zauważy, że zabawka jest miękka i w pełni dla niego bezpieczna.

2 thoughts on “Pitch Dog Rugby…

  1. …chyba wszystko jasno i klarownie opisane. Dzieki -dobra robota ! 🙂 a warynki do testów wodnych zabawek macie wyjatkowe, to fakt . Mozna tylko pozazdrościc 🙂 pozdrawiam, Alek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *