obroże, smycze, TOP FOR DOG

Obroża i smycz do zadań specjalnych – WauDog!

WAUDOG WATERPROOF to produkt z innowacyjnego materiału jakim jest COLLARTEX. Zastosowanie powłoki polimerowej oznacza dla mnie, nic innego jak łatwość w czyszczeniu, a dla moich psów zabawę bez ograniczeń. Unikalna metalowa klamra to nowoczesny system fastex typu „Cobra”, jest pewnym zapięciem obroży, niezwykle mocnym, nie do wypięcia przez psa! Co dla mnie jest absolutną podstawą. Nigdy wcześniej nie spotkałam takiego zapięcia.

Kiedy w TOP for DOG znalazły się obroże Wau Dog wiedziałam, że to jest coś specjalnie dla mnie! Zaraz postaram się wam opisać dlaczego, ten zestaw jest dla nas stworzony. Macio, czyli mój szalony senior nie przepuści żadnej kałuży czy głębszej wodzie, a i bagnem nie pogardzi. Wyobraźcie sobie teraz taki przepiękny dajmy na to welurowy zestaw po takiej wyprawie… Sprawdzałam i uwierzcie mi nie warto hahaha Do samych testów zgłoszono jedynie obroże, ale Canagan Shop uwzględnił moje zboczenie 😉 i otrzymałam dwa komplety, czyli obroże i smycz.

Zestaw WauDog jest naprawdę magiczny, po ostatnim spacerze na wsi, wyglądał koszmarnie, ale wystarczyło trochę mydła i całość wróciła do swoich pierwotnych obłędnych neonowych kolorów. Jeśli już o kolorach mowa, to tutaj jest spory problem. Producent mocno zaszalał i ciężko jest zdecydować się na jeden. Zresztą zobaczcie sami (kliknij tutaj) Cały czas żałuję, że nie wybrałam tego miętowego, który świeci w ciemności. Faktura i obroży i smyczy przypomina plastry miodu, jest idealna, stworzona wręcz do wszelkich sportów wodnych czy nawet ekstremalnych zabaw ze zwierzętami. Dostępne są trzy szerokości zarówno obroży jak i smyczy, tak by z łatwością dopasować je do wielkości psa, nie inaczej jest z długościami smyczy. Macio ma zestaw w kolorze neonowego różu o szerokości 1,5 cm i długości smyczy 122 cm. Cukierek natomiast postawił na ognisty pomarańczowy i ma tę samą szerokość, ale długość smyczy to 183 cm. Jeśli wasz psiak ma problem z odwoływaniem się to zdecydowanie polecam tę dłuższą smycz, już tłumaczę dlaczego. Obroże posiadają dosyć sporą regulację u mnie było jej tak dużo, że mogłam kawałek obroży zwyczajnie odciąć nożyczkami.

Oczywistym jest, że nasz pies niezależnie od tego jak bardzo jest posłuszny zawsze powinien być pod naszą kontrolą. Jako, że Macio jest psem głuchym od urodzenia zazwyczaj biega z linką, sznurkiem czy czymkolwiek długim co wydłuży czas mojej reakcji i będę mogła go zatrzymać, kiedy na przykład zobaczy sarnę i zdecyduje się za nią pobiec. Ostatnim razem wpadłam na genialny pomysł i po prostu nie odpinałam go od smyczy WauDog, co więcej okazało się, że ona z powodzeniem się do tego nadaje. Macio mógł swobodnie biegać, a za nim ciągnęła się „gumowa” smycz, która w tamtym momencie pełniła rolę linki asekuracyjnej. Dokładnie ta sama sytuacja powtarza się na plaży, ale tutaj również ze smyczą biega Cukier. W jego przypadku jest to, nazwijmy … niepohamowany entuzjazm na widok innych psów 😉

Dla mnie to duży komfort psychiczny, kiedy wiem, że on ma tę „linkę bezpieczeństwa” każdy kto ma psa z podobnymi problemami do moich doceni ten aspekt smyczy. Bardzo podoba mi się to, że nie potrzebuje brać dodatkowych akcesoriów, idąc z nimi na spacer. Po prostu wchodzę plażę i puszczam je razem ze smyczami. Po wszystkim wystarczy je opłukać pod wodą i gotowe. Dla mnie to typowy sprzęt na lato, żałuję, że nie dostaliśmy go wcześniej do testów. Mimo, że smycze ciągną się za psami po różnych powierzchniach są cały czas w idealnym stanie! Myślę, że posłużą nam długie lata.

1 thought on “Obroża i smycz do zadań specjalnych – WauDog!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *