TOP FOR DOG

Kong mój must have.

Są takie rzeczy, bez których nie da się obejść, kompletując wyprawkę dla szczeniaka: obroża, smycz, miski, adresatka i kong! Według mnie chcąc, zaoszczędzić możecie, to zrobić na miseczkach i wykorzystać domowe salaterki, ale ta zabawka musi się znaleźć w łapakach każdego psiego dziecka obligatoryjnie! Odpowiednio stosowana posłuży wam długie lata, jednak należy pamiętać by w miarę upływu czasu i dorastania naszego pupila, wymieniać je na te, dostosowane do ich potrzeb.

Czym zatem jest to gumowe cudo?

Z wyglądu przypomina zaokrągloną, gumową mini choinkę lub bałwanka jak kto woli, dla mnie to po prostu KONG, choć pod tą nazwą kryją się dziesiątki innych fantastycznych zabawek dla zwierząt. Występuje w wielu kolorach, jednak nie są one przypadkowe, więc nie możemy się kierować upodobaniem przy ich wyborze, a wiekiem i możliwościami czworonoga. Dostępne rozmiary od XS do XXL, kolory: błękitne, różowe (szczeniak), czerwone (dorosły pies), czarne (pies wariat;) i fioletowe (senior).

Na opakowaniu każdego z nich znajdują się rozmiary i widełki kilogramowe. Moje dziewięciokilogramowe wilki mają je w rozmiar M, czyli od 7 do 16 kg psa. Rozmiar S jest dla psa do 9 kg, jednak u mnie się nie sprawdził, Macio je rozgryzł. Ten rozmiar polecam dla piesków Chihuahua. Dla pieska wielkości Border Collie odpowiedni będzie rozmiar L. Jeśli tak jak ja, macie psa rasy Parson Russell Terrier to polecam KONG w rozmiarze M, niezależnie od wagi psa. Rozmiar ma tutaj kluczowe znaczenie, zabawka ma bawić, rozwijać, zabijać nudę psa, a nie powodować stres i nerwy przy wydobywaniu smakołyków. Pies musi mieć możliwość, kolokwialnie mówiąc dojechać jeżykiem do spodu wnętrza zabawki. Przez długi czas miałam te w kolorze czarnym, czyli najmocniejszym, jednak teraz z uwagi na podeszły wiek Macia, zdecydowałam się zamienić je na fioletowe, czyli dostosowane do uzębienia seniora. Jest ono najbardziej miękkie ze wszystkich, co jest bezpieczne dla zębów psiego staruszka. Klasycznym KONG nazywamy te w kolorze czerwonym, jest ono przeznaczone dla psa dorosłego, który użytkuje zabawki w prawidłowy sposób, więc mojego Cukierka.

Czym napełnić KONG?

Tak naprawdę nie ma tutaj ograniczeń. Odpowiednie będzie wszytko to, co zdrowe i co wasze psy kochają. Ciasteczka, kawałki mięsa, sucha karma, to wszystko zaklejacie np. pastą orzechową lub jakąkolwiek inną, która „zatka” otwór. Ja wypełniam je mini kiełbaskami dla psów, mam wrażenie, że zostały wyprodukowane do nich 😉 Pasują tam idealnie! Polecam przed pierwszym podaniem wypełnić je czymś, za czym wasz pupil szaleje, by kojarzył tę zabawkę z pysznościami i radością. Kiedy już w pełni opanuje sztukę wydobywania językiem pyszności, możecie przystąpić do małej modyfikacji i utrudnić zabawę poprzez zamrożenie KONG z zawartością. Ja uwielbiam ten sposób zwłaszcza latem. Często przygotowuje je sobie dzień wcześniej, gdy wiem, że mam dużo pracy nie nie będę miała czasu na dłuższy spacer. To takie moje małe przekupstwo. Zabawka jest w pełni bezpieczna i nietoksyczna, możecie ją mrozić, jak już wspominałam, ale też myć w zmywarce, chociaż tego sposobu akurat nie polecam. Po latach doświadczeń już wiem, że zmywarka nie jest w stanie dokładnie wymyć resztek jedzenia ze środka gryzaka. Osobiście robię to ręcznie i mam osobną szczoteczkę do zębów, którą przeznaczyłam do ich czyszczenia. Taki patent ode mnie 😉

Tego typu zabawki polecane są również psim nerwusom i pieskom, które potrzebują zadań. Jest doskonałym elementem stymulacji umysłu psa. Żucie, gryzienie, memłanie pozwala zaspokoić instynktowne potrzeby domowego wilka. Bardzo często są pomocne w rozładowaniu napięcia czy stresu, mi bardzo przydały się w nauce klatkowania. Jest mi niezmiernie miło móc recenzować je dla TOP FOR DOG, dziękuję także AMIPLAY za zaufanie, którym mnie obdarzyło. Te zabawki nie mają wad, znam je od tak dawna, że gdyby cokolwiek było w nich negatywnego, już dawno bym to wychwyciła. Uważam, że ich cena jest stanowczo zbyt niska do możliwości i radości, którą dają psu, dlatego nie czekajcie i już dziś zamawiajcie swój KONG!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *