SFINKSY

Kartonowelove…

Nie mam pojęcia, co takiego jest w kartonach, że koty je uwielbiają, ale nie zamierzam z tym dyskutować. Dlatego, chętnie przyjęłam jeden z zestawów od Koci Koci DRAPKI. To polski producent ekologicznych drapaków, tuneli i placów zabaw dla kotów. Możliwość konfiguracji poszczególnych, dodatkowych elementów jest dowolna. Nasz zestaw VII oprócz koci miętki zawierał:

2 szt. Domek – kostkę 390 x 390 x 390mm

1 szt. Drapak ręcznie klejony z tektury falistej 360 x 360 x 30mm

1 szt. Tunel kartonowy z dziurkami – moduł dodatkowy do zamontowania dł. 600 mm

Koci Koci DRAPKI, dostarczają je w jednym ekologicznym, bo surowym, nieoklejonym niczym kartonie, wraz ze szczegółową instrukcją do samodzielnego złożenia. Spokojnie, ten etap jest łatwy nawet dla blondynki 😉 Sprawdziłam na sobie 😉 Po chwili parowania mojego mózgu, dwie sporej wielkości kostki i tunel były gotowe na kocie harce. Cała konstrukcja jest długa, bo ma, aż ponad metr trzydzieści! Jeśli dysponujecie przestrzenią, ten zestaw z pewnością się sprawdzi. Dzięki sprzedaży pojedynczych modułów możecie bardzo szybko przeistoczyć go w cały plac zabaw dla waszego mruczka. Do łączenia elementów nie potrzebujecie, ani kleju, ani spinaczy. Producent wymyślił, to tak, by wszystko było w pełni bezpieczne dla kota. Za co należą się wielkie oklaski.

Bardzo podoba mi się kwadratowy drapak, czyli sklejone (własnoręcznie przez Koci Koci DRAPKI) kawałki tektury, które są gratką dla Puszka. Ten element posypałam też dołączoną koci miętką. W drugiej kostce umieściłam papier, którym była opakowana przesyłka, tak by niczego nie marnować. Zresztą Puszkin uwielbia tę część. Szeleszczący papier w którym chowam mu zabawki, stanowi dodatkową atrakcję. Tunel stanął w przedpokoju, gdzie robi za tor wyścigowy podczas wieczornych szaleństw 😉 Puszek wyskakuje z sypialni, wbiega jedną kostką, później tunel i drugą wybiega, wprost do salonu 😉 Wygląda to przekomicznie, zresztą obserwowanie kocich ruchów jest dla mnie bardzo fascynujące, bo do tej pory mieliśmy w domu tylko psy. Kocia zwinność, szybkość, a jednocześnie lekkość w ruchu jest niebywała. Diametralnie różna od psiej.

Ulubiona część Puszka, to tunel. Służy mu za sypialnie z punktem obserwacyjnym. Jest tam nieosiągalny, bo trudno go wyciągnąć, ale ma idealny widok na całą sytuację w domu. Mini dziurki są też rewelacyjne do zabawy wędką. Puszek bez wątpienia został fanem zestawu od Koci Koci DRAPKI, uwielbia go! To chyba najlepsza rekomendacja, bo to On jest użytkownikiem. W mojej opinii grubość kartonu, z którego jest wykonany cały zestaw VII, jest zbyt cienka, chociaż stabilna. Trwałość tektury jest określana przez profesjonalnego konstruktora. Uwielbiam wspierać polskie firmy, bo robią doskonałe produkty na światowym poziomie. Cena oferowanego zestawu, to sto siedemdziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *