sucha karma, TOP FOR DOG

Hello Dogs czyli Dobra Karma z łososia.

Zacznę od tego, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z linią superfoods od Hello Dogs. Pierwszy raz zobaczyłam ją w TOP FOR DOG. Do testów otrzymałam dwukilogramowe worki, w sumie 10 kg karmy. Obecnie na polskim rynku jest cała masa dostępnych karm z rybą. Dlaczego ta jest inna i czym właściwie się wyróżnia? Czym akurat mnie urzekła?

Bardzo istotne dla mnie jest, by podawana przeze mnie karma miała jedno żródło białka, dzięki temu wiem czy jest odpowiednia, a jeśli nie, to który z rodzajów mięs nie służy moim psiakom. Mono-białkowość Dobrej karmy sprawdzi się idealnie u psów z alergiami czy nietolerancją pokarmową. O ile Cukier nie jest psem ze skłonnością do alergii, to przy Maciu sprawa nie jest już tak prosta i w przeszłości zdarzało się, że żle reagował na niektóre karmy np. łysieniem. Ograniczenie potencjalnych alergenów jest niezwykle pomocne w utrzymaniu prawidłowej kondycji skóry psa. Szczerze preferuję właśnie ten rodzaj karmienia zarówno Cukierka jak i Macia. Pozwala mi to na ich urozmaicenie diety. Mogę swobodnie przeskakiwać na inny rodzaj białka, co dla psów jest sporym urozmaiceniem. Myślę, że każdy niejadek skorzysta na takiej formie wyżywienia.

Jakość surowców Human Grade! W karmach, które podaje mojej bandzie jakość składników przeznaczonych do spożycia dla ludzi już mnie nie dziwi, ale pierwszy raz widzę ją w suchej karmie. To było dla mnie ogromne zaskoczenie i bardzo duży plus tej karmy. Producent zapewnia, że wykorzystuje najwyższej jakości, samodzielnie przetworzone w niskich temperaturach oleje i tłuszcze. Ja wiem, że taki proces jest szalenie istotny dla ograniczenia strat wielonienasyconych kwasów. Kwasy omega 3 to naturalne bogactwo! Pomagają w prawidłowym utrzymaniu stawów, sierści czy skóry naszego domowego wilka oraz mają właściwości przeciwzapalne.

Wielokrotnie wspominałam już, że bardzo pilnuje jakości karm, które podaje swoim futrzakom. Podstawa to karma bez sztucznych dodatków i konserwantów czy barwników. To jest podstawa, by w ogóle rozważyć możliwość jej podawania. Testowana karma stosuje zdrowe i naturalne konserwanty takie jak szałwia czy tymianek. Natomiast naturalny barwnik to sok z buraka, który poprawia koloryt karmy. To, że Dobra KARMA jest bez sterydów i antybiotyków chyba już nie muszę pisać. Osoby, które śledzą nasze zwariowane przygody, wiedzą jak istotne jest dla mnie podawanie wyłączenie tego co najlepsze! Moja osobista porada? Zwracajcie uwagę na to przy wyborze karm, ponieważ korzystanie z niebezpiecznej dla zdrowia psów chemii może przyczyniać się do chorób nowotworowych, alergii czy złej pracy tarczycy.

Macio jest wielbicielem suchej karmy, naprawdę! Cukier natomiast woli mokrą, ale generalnie nie grymasi. System karmienia moich psiaków wygląda następująco: Podzielony na dwa posiłki w tym jeden z karmy mokrej, drugi to karma sucha. Zalecaną dawkę do wagi Cukierka i Macia dziełam zatem na pół. Psiaki chętnie ją jadły. Sama karma ma idealnej wielkości groszki dla moich 9-kilogramowych pupili. Regularne wypróżnienia tylko dowodzą, że ani Cukier, ani Macio nie straciły na moim wyborze, a wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *