TOP FOR DOG

Fotelik samochodowy dla psa.

Wraz z rozwojem technologii motoryzacyjnej, wzrosła nasza świadomość bezpieczeństwa oraz potrzeby na nie. Kiedy byłam mała, to nie przypominam sobie, bym podróżowała samochodem w foteliku, a przecież nie było to aż tak dawno temu. Dzisiaj nie wyobrażam sobie, by moje dzieci jeździły bez nich, dokładnie ten sam schemat obowiązuje podczas transportu zwierząt. Od samego początku moje psy podczas jazdy autem były w transporterze z wielu względów, jednak ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad zmianą miejsca dla Macia i przelokowania go do klasy pierwszej z bagażnika 😉 W tym celu ma mi pomóc fotelik samochodowy dla psa Emma Bones od AmiBelle. Słyszeliście? Nie? Postaram się Wam wszystko dokładnie wyjaśnić.

Fotelik dla psa lub kota Amibelle Emma w pięknym szaro-różowym kolorze pomoże zapewnić pupilom poczucie komfortu, stabilności, a co za tym idzie-bezpieczeństwa! W domu lub na otwartej przestrzeni tuż wokoło domu pies nie czuje dyskomfortu, ponieważ dobrze zna swój teren, wie, że jest tam bezpieczny i ma pewny grunt pod łapkami. Sprawa ma się zupełnie inaczej podczas podróży samochodem. Aby wyeliminować możliwie jak najbardziej nieprzyjemności związane z podróżą, stworzyliśmy fotelik Emma w kostki dla Twojego pupila. Usztywniane ścianki pozwolą uzyskać stabilność, ograniczając objawy choroby lokomocyjnej u zwierząt, jednocześnie miękkie wnętrze zapewni wygodę uprzyjemniając całą podróż”. Taki opis znajdziecie na stronie Polskiego producenta, tutaj należy też wspomnieć, że marka AmiBelle to cała gama akcesoriów przydatnych zarówno dla psów, jak i kotów, począwszy od schodków do łóżka, poprzez legowiska, torby, czy ubranka, a skończywszy na akcesoriach takich jak szczotki. Dziś jednak skupimy się na wspomnianym wcześniej foteliku samochodowym. W tym sektorze macie do wyboru wiele wariantów kolorystycznych, użytych materiałów oraz rozmiarów, chociaż oczywistym będzie, że nie znajdziecie rozmiaru dla owczarka niemieckiego, a jedynie dla psów małych i średnich. Sam montaż jest bardzo prosty, jedynie dwa kroki: pierwszy przełożenie przez dwie duże szlufki pasa samochodowego oraz drugi, zapięcie za fotelem samochodowym regulowanych pasków fotelika.

W foteliku znajdują się dwa pasy, do których należy przypiąć psa, co moim zdaniem obliguje opiekuna do transportowania go w szelkach, gdyż ewentualna kolizja może zbyt mocno szarpnąć psa za obroże i spowodować uszkodzenie kręgosłupa. Zastosowane tkaniny są wodoodporne i mocne, a co najważniejsze naprawdę bardzo łatwo się czyszczą, wystarczy wilgotna szmatka. Sam fotelik jest wyjątkowo miękki i starannie wykonany, ma usztywniane boki za sprawą gąbki, jednak moim zdaniem nie na tyle sztywne by w razie wypadku zatrzymały psa w nim. Według mnie brakuje usztywnienia spodu fotelika oraz antypoślizgowego materiału. Maciuszka faktycznie szybko zaakceptował fotelik, idealnie odnalazł się w nim i spokojnie spał podczas jazdy. Ściany fotelika są na tyle stabilne, by otulić pupila podczas jazdy i zatrzymać go na zakrętach. Dołączona poduszka ma symulować namiastkę legowiska domowego. Podczas użytkowania pomyślałam, że tego rodzaju transporter może bez przeszkód zastąpić psu leżankę na wakacjach, dzięki czemu zaoszczędzamy miejsca na bagażu. Ta niestandartową opcja podróżowania ma też niepisany i nadprogramowy atut, bliskość z opiekunem podczas podróży. Sama koncepcja stworzenia fotelika jest moim zdaniem bardzo słuszna, aczkolwiek potrzebuje dopracowania w kilku aspektach. Według mnie najpiękniejszy z dostępnych jest ten (kliknij tutaj).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *