sucha karma, TOP FOR DOG

CANAGAN DENTAL czyli pomoc w walce z kamieniem nazębnym.

Któż z nas nie boryka się z przykrym zapachem z psiego pyszczka? Bardzo wiele osób, ja też. Mimo, że przykładam ogromną wagę do żywienia moich psów, to zauważyłam, że niestety mają one lekki osad nazębny, który może być powodem przykrego zapachu. Z biegiem lat dochodzę też do wniosku, że gromadzenie się kamienia jest bardzo osobistą sprawą. Macio ma już jedenaście lat, a jego zęby są w idealnym stanie. Nigdy nie miał czyszczonych zębów u weterynarza, za to uwielbia gryźć wszelkiego rodzaju gryzaki nawet te nieprzepisowe. Sytuacja jest diametralnie inna jeśli chodzi o Cukierka. Ten mały kundelek ma dopiero cztery lata i już miał czyszczone zęby przez weterynarza. Niestety nie jest on psem, który da sobie wyszczotkować zęby w warunkach domowych. Należy do psów lękowych, bezpośredni kontakt z człowiekiem bardzo go stresuje i w momencie odczuwanego zagrożenia jest w stanie ugryźć. Dlatego Canagan Free Run Turkey Dental wziełam głównie z myślą o nim. Zależy mi na jego zdrowiu, ale też i na komforcie. Być może to będzie moja pomoc w walce o jego zdrowe zęby.

Kamień nazębny u psa to bardzo poważny problem dla większości opiekunów psów. Osad tworzący się na zębach jest miejscem namnażania się bakterii, które pies połyka, wysiewając je po całym organizmie. Chore zęby mogą być przyczyną chorób wątroby, serca czy nerek. Prezentowana przeze mnie karma zwiera specjalny gatunek wodorostów morskich. To opatentowana formuła ProDen PlaqueOff. Działa z pomocą układu krwionośnego powodując uwalnianie naturalnego składnika śliny unieszkodliwiającego bakteryjny film na zębach, na których buduje się płytka nazębna. Karma jest odpowiednia dla każdej wielkości dorosłego psa. Oczywiście jest bezzbożowa, a zawarty w niej dodatek glukozaminy i chondroityny wspiera zdrowe stawy.

Zarówno Cukierek jak i Macio są głównie karmieni mokrą karmą. Jednak na czas testów wprowadziłam im jeden stały posiłek Canagan Dental. Macio jest ogromnym wielbicielem suchej karmy i odrazu w niej zasmakował. Cukier jest bardziej wybredny, ale po chwili namysłu postanowił zjeść przygotowaną przez mamę kolację 😉 Obaj ważą po dziewięć kilogramów, czyli ich całodzienne zapotrzebowanie na suchą karmę to przedział między 90-190g Jako, że Canagan Dental był jednym z dwóch posiłków, to każdy z psów otrzymywał po 100g codziennie. Pamiętajcie o tym, że dawkowanie to sprawa bardzo indywidualna i rozpiska na karmie to raczej sugestia niż sztywne zalecenie. Każdy psiak ma bardzo indywidualne potrzeby uzależnione od wielu czynników jak wiek, aktywność fizyczna czy metabolizm.

Canagan Dental to tylko pełnowartościowe składniki:

  • Świeże mięso indyka i kurczaka- Mięso z indyka i kurczaka jest dobrym źródłem białka i witamin, fosforu i selenu ważnych dla systemu immunologicznego.
  • Bataty- to świetne źródło węglowodanów, niski poziom glikemiczny, powoli uwalniana energia. Bogate w przeciwutleniacze.
  • Wodorosty- Zapewniają naturalne i cenne źródło minerałów, w tym jodu który wspiera funkcje tarczycy i kontroluje metabolizm.
  • Żurawina, rumianek i nagietek- Nagietek stymuluje produkcję białych krwinek i wzmacnia system immunologiczny. Żurawina jest bogata Witaminę C i pomaga utrzymać zdrowy przewód moczowy. Rumianek pomaga zredukować stres.

Po przeanalizowaniu uważam, że ta karma sprawdziła się. U Cukierka istniejąca już płytka nazębna nie powiększyła się, czyli karma wykonała swoje zadanie. Macio natomiast ma dalej tak piękne uzębienie i świeży oddech jak przed rozpoczęciem testów. Karma zawiera sporo mięsa kurczaka bałam się o Macia gdyż jest on psem wrażliwym, jednak przez cały okres testów nie zaobserwowałam żadnych niepokojących zmian w jego odchodach. Myślę, że wrócę do tej karmy choć by ze względu na Cukierka. Jestem świadomym opiekunem i wiem jak istotna jest dbałość o zęby psa. Bardzo często powodem braku apetytu u psów są właśnie obolałe dziąsła czy zęby. Warto mieć tego świadomość i za wczasu zapobiegać tego typu sytuacjom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *