obroże, smycze, TOP FOR DOG

Welurowy zawrót głowy od Esme.

Myślę sobie, że jako ambasador TOP for DOG powinnam być, kolokwialnie mówią, obcykana w tej dziedzinie, a jednak marka Esme była dla mnie nowością. Chociaż teraz zastanawiam się jak to możliwe, że ich wcześniej nie znałam? Koniecznie zobaczcie ich welurowe legowiska, to absolutnie niebanalne dzieła sztuki. Nietuzinkowe kolory i ta tkanina, to jakiś obłęd. Dlaczego o nich piszę? Bo właśnie na wzór tych ekskluzywnych legowisk została stworzona seria Beauty Velour. Niby, dostępnych kolorów jest tylko pięć, ale zaręczam wam i tak będziecie mieć problem, żeby wybrać tylko jeden. Jako że jestem wielbicielką klasyki i nie mogę nie wytknąć marce braku koloru moim zdaniem podstawowego, czyli odcieniu beżu czy karmelu (dokładnie tego, który został użyty w legowisku na zdjęciu u dołu recenzji), tak odczuwam potworny brak obroży właśnie w tym kolorze. Poza niekwestionowaną urodą tej kolekcji komfort i wygoda zdecydowanie idą z nią w parze. Szeroka na 2 cm obroża jest bardzo wygodna dla psa, sam welur jest gruby i mięsisty. Zapięcie na klamrę typu klik to moja ulubiona forma, jest po prostu bardzo prosta i sprawdzona. Okucia w kolorze różowego złota stanowią dodatkowy atut tej kolekcji, chociaż moim skromnym zdaniem jako wielbiciela klasyki zastanawia czy kolor patynowanego złota nie byłby tutaj bardziej na miejscu.

Dla Maciuszki wybrałam kolor czerwonego wina, to zdecydowanie ponadczasowy odcień, który mi osobiście na myśl przywodzi święta Bożego Narodzenia. Wyjątkowo szykowny i budzący zazdrość w oczach mijających nas psiarzy 😉 Razem z obrożą otrzymałam smycz w rozmiarze 150 cm z pasującymi kolorem elementami do obroży. Zaraz przy rączce jest małe kółeczko i myślę, że to miejsce na woreczki na psie odchody. Ani obroża, ani smycz z oczywistych względów nie są wodoodporne, dlatego mocno pilnuję, by Maciek nie wytarzał się w błocie jak to ma zwyczaju 😉 Dlatego seria Beauty Velour jest skierowana do opiekunów psów ceniących sobie komfort idący w parze ze stylem. Typowo miejski zestaw dla małych i średnich psów, ale ze względu na oczywisty ciężar obroży raczej nie polecam tym najmniejszym pieskom.

Dla Cukierka zdecydowałam się na kolor SPACE, mam wrażenie, że ten odcień granatu idealnie współgra z różowym złotem, natomiast sam Cukier wygląda w niej nadzwyczaj dostojnie. To chyba mój ukochany kolor z całej kolekcji, jest zjawiskowy. Te zestawy trzymam na specjalne wyjścia i z pewnością założę im je na święta. Myślę, że zarówno moim psom, jak i mi bardzo przyjemnie testowało się zestaw od Esme. Zważywszy na porywczy temperament Cukierka, mogę z całą stanowczością zapewnić, że jest bezbolesny 😉 Po prostu nie boli, gdy pies ciągnie, smycz jest przemiła w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *