TOP FOR DOG

Półwilgotna karma GENESIS – tylko świeże składniki.

Jako ostatnia z karm w plebiscycie TOP for DOG, trafiła do mnie karma Shallow Land Genesis. Trudno odeprzeć wrażenie, że to produkcja Kanadyjska, bo i faktycznie tak było, ale teraz cała produkcja ma miejsce u naszych sąsiadów w Niemczech. Producentom zależało na stworzeniu karmy z myślą o ewolucji naturze czegoś, co w pełni zaspokoi wymagania żywieniowe psów. Od zarania dziejów głównym składnikiem pokarmowym wilków było mięso i ryby. W naturalnym środowisku pozyskiwały one jeszcze warzywa, owoce i zioła. Ich ówczesna dieta, to wyłącznie zdobycz samodzielnie upolowana. Dietetycy Pure Canada Genesis oparli recepturę tych karm o wiedzę dotyczącą psich potrzeb, czyli bogatej w mięso, świeże mięso. Zaliczana do kategorii karm suchych jednak suchą na pewno nie jest, a to za sprawą gotowania w odpowiedniej temperaturze, a następnie studzenia, co pozwala zachować wilgotność karmy bez użycia gliceryny. Holistyczne podejście twórców nie pozwala na użycie zboża, a jedynie tego, co absolutnie niezbędne dla domowego wilka. Ogromne brawa należą się za użycie tylko świeżych certyfikowanych mięs. To właśnie karma, na której jedynym rodzajem użytych mięs jest jagnięcina, wpadła w nasze łapki. Niemieckie restrykcje są tutaj kluczowe i gwarantują jakość użytych produktów. Kurczak z wolnego wybiegu znajduje się nieopodal fabryki właśnie po to, by mieć nad nim stałą kontrolę.

Shallow Land to wyjątek od reszty oferty, jako jedyny jest mono proteinową formułą, przeznaczoną dla psów powyżej pierwszego roku życia. Miękki i duży krokiet jest naprawdę niezwykle atrakcyjny dla psa, moje chętnie ją jadły. Początkowo miałam obawy, zwłaszcza kiedy u Cukierka pojawiły się nagłe gazy, ale była to jednorazowa sytuacja, więc nie winie za to karmy. Głównym źródłem węglowodanów w naszej karmie są lekkostrawne i dobrze przyswajalne ziemniaki. Karma Shallow Land to smakowita kompozycja błonnika odpowiednio zbilansowana zdrowa dieta. Niski indeks glikemiczny jest bardzo pomocny w utrzymaniu prawidłowej diety, mimo że nie jest to akurat karma dedykowana seniorom, to u Macia sprawdza się idealnie. Źródła węglowodanów użyte w Genseis Pure Canada odznaczają się niskim do umiarkowanego indeksu glikemicznego. Precyzyjnie przygotowana mieszanka ziół i owoców jest ogromnym wsparciem dla wielu arcyważnych organów jak, chociażby wątroba. Tajemny składnik colostrum, to nic innego jak powrót do samego początku. Matka Natura wie najlepiej. Pierwsze mleko krowy, nazywane mianem colostrum (siara) to niezwykle cenny płyn. Oprócz oczywistych tłuszczy, witamin i minerałów zawiera przeciwciała, które dają odporność. Ten składnik widnieje w każdej z receptur niezależnie od tego, na który rodzaj karmy się zdecydujecie. Wykorzystywane colostrum pochodzi od krów matek, najpierw karmione są cielęta, następnie nadmiar siary jest pozyskiwany i odpowiednio przetwarzany.

Krokiety są dosyć spore jednak, ich wilgotność i miękkość nie stanowi problemu nawet dla takich małych psiaków jak moje. W dostępnych recepturach są trzy rozmiary chrupek, więc każdy dobierze odpowiedni rozmiar dla swojego wilka. Marka pomyślała o odpowiednim wsparciu juniora, jak i seniora. Myślę, że jest to spora konkurencja dla dobrze znanej innej kanadyjskiej karmy. Dla mnie to naprawdę fantastyczna nowość, coś atrakcyjnego dla psów, nawet jeśli zamierzacie podawać ją tylko jako smakołyk, bo myślę, że w tej roli sprawdzi się doskonale. Zarówno Cukier jak i Maciek rozkoszowali się smakiem tej karmy, zatem szkoda że dostaliśmy tylko niecałe 5kg 😉 Przedziwne wagi dostępnych opakowań to dla mnie zagadka, ale zastosowanie zapięcia strunowego bardzo pochwalam. Zalecam ich używać, bo wtedy karma jest długo świeża i mocno aromatyczna dla psów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *