obroże, TOP FOR DOG

Obroża z ananasa?

PIÑATEX® TO NATURALNY, INNOWACYJNY I OPATENTOWANY MATERIAŁ, WYKONANY Z WŁÓKIEN LIŚCIA ANANASA. WŁÓKNA PIÑATEX® SĄ PRODUKTEM UBOCZNYM POWSTAJĄCYM W TRAKCIE ZBIORÓW ANANASA. PIÑATEX® JEST PRODUKTEM WEGAŃSKIM I JEST ALTERNATYWĄ W STOSUNKU DO SKÓRY NATURALNEJ ORAZ TZW. EKO-SKÓRY. JEST MOCNYM, LEKKIM, ODDYCHAJĄCYM, WODOODPORNYM I ELASTYCZNYM MATERIAŁEM POCHODZENIA ROŚLINNEGO.

Tak pisze o niej producent, a jakie są moje wrażenia? O tym i innym już za chwilę. Jak każda kobieta uwielbiam biżuterię dla psów, bo obroże to takie naszyjniki. Mam totalnego bzika na ich punkcie, skupiam się na detalach, dobieram pod kolor sierści, charakteru w zależności od pory roku. Przechowuje w specjalnej szufladzie, gdzie są poukładane kompletami 😉 Uwielbiam te z podszyciem neoprenowym, bo są bardzo miękkie i delikatne dla skóra psa. W tym roku w TOP for DOG pojawiło się coś zupełnie innego niż dotychczas widziałam. Ta wegańska obroża od Smart Animal to totalna nowość na rynku. Tym samym dołączyła do elitarnego grona firmy stosujących materiał PIÑATEX®w produkcji. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do obróżek skórzanych, gładkich i delikatnych to tworzywo was zaskoczy. W dotyku jest „surowe” są wyczuwalne włókna ananasa, jednak nie ma możliwości byście wyciągnęli pojedyncze czy jakkolwiek zranili się o ile to w ogóle możliwe. Jeśli miałabym ją porównać do czegoś to struktura przypomina mi włókno szklane z żywicą, dokładnie takie same, jakimi są wykładane np. łódki. Drugim skojarzeniem były plastry do depilacji 😉 Poważnie! W każdym razie jest ona miękka, a materiał całkowicie się poddaje. Nie wyczułam w niej żadnego zapachu. Ma przepiękny koralowy kolor w połączeniu z metalową klamrą typu „klik” zadaje szyku.

Na moje psy chucham i dmucham, ale na akcesoria już nie, co nie znaczy że ich nie szanuję. Po prostu uważam, że to one są dla mnie, a nie ja dla nich. Kiedy dowiedziałam się, że Smart Animal wybrało nas do testów zrobiłam ankietę wśród obserwujących i to oni wybrali Macia na testera. Zatem ruszyliśmy na plażę. Jak wszyscy wiedzą Macio jest bardzo wodolubny 😉 Nurkowanie, tarzanie w nadmorskim piasku również należy do jego rytuałów, a i błotnym spa nie pogardzi. Tak więc, obroża nie miała łatwego życia z nami. Drugim i chyba najważniejszym aspektem dla mnie jest bezpieczeństwo Macia. Jak większość z was już wie, jest on głuchy od urodzenia. Przy każdej obroży ma adresatkę z numerem telefonu, imieniem i napisem „nie słyszę” Nie wyobrażam sobie możliwości by obroża się jakkolwiek, samoistnie odpięła, po prostu nie ma takiej opcji! Mimo, że Macio jest zawsze i bezwzględnie pilnowany, muszę mieć jednak taki spokój psychiczny, że gdyby cokolwiek się stało, to wiem, że ma zwiększone szanse na powrót do domu. W tym aspekcie obroża zdała całkowicie egzamin. Producent zapewnia, że jest ona wodoodporna, co do tej kwestii mam mieszane uczucia bo po kąpielach w morzu widać było, że materiał nasiąknął, jednak po wyschnięciu pozostał bez zmian w kolorze i fakturze. Sama klamerka stanowi mocny akcent estetyczny i nawet się nie porysowała. Myślę, że obroża PIÑATEX® jest świetną alternatywą dla wegan, wiem jak dużą wagę przywiązują oni do wszelkiego rodzaju tworzyw, jeśli jest to w dodatku produkt uboczny po zbiorach ananasów, to nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować pomysłu i cieszyć się, że Smart Animal dba o naszą planetę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *