smakołyki, TOP FOR DOG

Na ile ciastek mnie kochasz?

Któż z nas nie zna tego błagalnego spojrzenia, dla którego jesteśmy w stanie zrobić absolutnie wszystko? Bądźmy szczerzy, każdy 😉 Coraz częściej traktujemy swoje futrzaki jak dzieci, niektórym one je nawet zastępują. Czasami z wyboru, czasami z innych względów, mnie natomiast cieszy jedno, że psy w naszym kraju mają się coraz lepiej. Jesteśmy bardziej świadomi ich potrzeb, więcej czytamy na temat ich diety i zachowań. Kojarzycie te psie ubranka albo kocyki, a wszystko z tkanin miękkich jak dla niemowląt, albo urodziny psa? Kto normalny je obchodzi? Nie wiem, ale ja obchodzę hahaha moje psy to moje dzieci, kocham je nad życie i biorę pełną odpowiedzialność za ich wychowanie, zdrowie i jedzenie także. Nie jestem technikiem żywienia, ale dużo czytam, by być bardziej świadomą potrzeb moich wilków, chcę okazywać im miłość (w ciastkach) w zdrowy sposób. Chcę je kochać mądrze.

Czy ciasteczka Moments są zdrowym sposobem na okazywanie miłości?

Do wyboru macie, aż siedem rodzajów i smaków ciasteczek. Dostosowane do potrzeb klasycznych łasuchów, ale także tych malutkich (junior), albo tych o bardziej krągłych kształtach (light). Każde to inny smak, inny rodzaj mięsa i kolor opakowania. Stała jest natomiast zawartość procentowa świeżego mięsa, bo aż 70% poza wyjątkiem, tych w kształcie kostek, to 50% wieprzowiny iberyjskiej. Brak jest dokładnej procentowej rozpiski zawartego mięsa mięśniowego oraz podrobów. Kolejnym wspólnym składnikiem jest obecność oleju z łososia, ten składnik jest szczególnie przydatny psim seniorom, ale warto go podawać przez całe życie psa, nawet jeśli karma, którą podajemy, również go zawiera. Wspiera odporność, pracę układu nerwowego, prawidłowe działanie serca, ale też łagodzi objawy alergii. Dodatek ekologicznych warzyw i owoców to kolejna stała, niezależnie od tego, na który ze smakołyków się zdecydujecie. Przesłodkie małe kostki, kawałki sera, serduszka, rybki albo jabłuszka. Niezwykle urocze kształtem i faktycznie smakowite wiem, bo moje nadzwyczajnie wybredne psy, kuszą się na nie, tak mocno, że trudno mi było zrobić zdjęcia 😉

Ciastka Moments są miękkie i półwilgotne dzięki zawartości soków z warzyw i owoców. Bez zawartości gliceryny, zbóż i wolne od GMO. Bardzo łatwo można je połamać lub pokroić na drobniejsze, jeśli np. używacie ich do treningu. Moje pieseły spróbowały każdych i wszystkie trafiły w ich podniebienia. Cena za sześćdziesięciu gramowe opakowanie nie jest wygórowana, z pewnością są one dostępne dla większości psich opiekunów. Ciastka są bardzo aromatyczne, przez co mocno atrakcyjne dla zwierzaków. Osobiście staram się często zmieniać im smakołyki, sukcesywnie poszerzam im bazę smaczków o nowe by miały motywację do działania, nie nudziły się. Polecam Wam spróbować ich jako nagrodę za przywołanie podczas spaceru. Idealnie nadadzą się do mat węchowych lub tej naturalnej maty, czyli rozsypane w trawie. To najprostszy i chyba najlepszy sposób na zmęczenie psiej głowy i zaspokojenie naturalnej potrzeby psa. Oczywiście należy pamiętać, że smakołyki to również kalorie, więc podawajcie je w rozsądnych ilościach. Pamiętajcie, że otyły pies to nieszczęśliwy pies. Przez cały okres testowania nie odnotowałam problemów z wypróżnieniami oraz problemów żołądkowych, dlatego na tej podstawie mogę stwierdzić, że ciasteczka Moments są warte rozważenia i polecam je spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *