gadżety, SFINKSY

Casper czy Felix, którą Licki Matę wybrałby Twój kot?

Mam kota od niedawna, ale jednego jestem już pewna, jedzenie jest dla niego najważniejsze. Jako z natury psią matkę zastanawiające było dla mnie, że oferowane na rynku miski dla kota są po pierwsze małe, a po drugie w większości płaskie. O co chodzi? Otóż chodzi o wibrysy czyli włoski czuciowe u kota, potocznie zwane wąsami. Podobno dla kota niekomfortowe jest ocieranie ich przy jedzeniu o brzeg głębokiej miski. To tłumaczy dlaczego Puszek, tak chętnie zajada z Licki Mat.

Skłamałbym, pisząc że to dla mnie nowość, bo znam je od podszewki, ale od strony psiej, kocia jest dla mnie nowością. Choćby mnie kroili, to nie dam powiedzieć na nie złego słowa. Dla kotów oferowane są dwie przesłodkie małe, miękkie maty w kształcie rybek. Dostępne są trzy kolory: pomarańczowy, pistacjowy i ten mój najpiękniejszy czyli soczysty błękit. Wariant FELIX to klasyczna rybka z odzwierciedleniem kształtów rybich łusek. Natomiast CASPER to nieco wymyślne, geometryczne wyżłobienia. Obie są płaskie i położone na ziemi pozwalają na spożywanie pokarmu w pozycji kucającej co dla kota oznacza lepszy widok na otoczenie, a co za tym idzie spokój i relaks. Tworzywo z którego zostały wykonane maty jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt, jest wolne od BPA i nadaje się do recyclingu!

„Pogromcy nudy – maty LickiMat® zostały zaprojektowane, aby poprawić samopoczucie Twojego zwierzaka, a także poprawić jego zdrowie. LickiMat® zostały nazwane smacznymi „zabójcami” nudy dla twojego psa lub kota. Rozsmarowując ulubiony miękki przysmak swojego zwierzaka na powierzchni maty, tworzysz smaczną i zabawną grę, w której pupil szuka smakołyka każdym milimetrem języka. Zamrażaj smakołyki w lecie, aby stworzyć dłuższą odświeżającą rozrywkę.  Maty są polecane przez weterynarzy i behawiorystów zwierząt na całym świecie!”

Nie sposób się z tym nie zgodzić, wszytsko to oczym napisał producent, to szczera prawda, Licki Maty towarzyszą mi już od prawie dwóch lat i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Są fenomenalnym wyciszaczem dla zwierząt nadpobudliwych. Zwierzęta uwielbiają lizać, ta czynność uwalnia hormon szczęścia i odpręża. Na wybranej rybce możecie rozsmarować ulubioną karmę czy mus w ilości mniejszej niż zrobilibyście do w zwykłej misce. Specjalne wyżłobienia pozwolą zachować smak na dłużej, zwierzak musi się trochę 'na męczyć' by dokładnie wylizać smakołyk.

Kolejnym już atutem jest możliwość zamrożenia posiłku zwieszanego z wodą, to dodatkowa porcja nawilżenia dla kota, a jak wiemy picie wody przez kota to nie jest łatwa sprawa, tutaj mamy możliwość fajnie i atrakcyjnie ją przemycić. Mycie ręczne, to akurat mi się nie podoba 🙂 Jestem bardziej leniwą Panią Domu, chociaż może powinnam nazwać to praktycznością. Prawidłowo utrzymana Licki Mata posłuży Wam długie miesiące, a nawet lata. Należy jedynie pamiętać by nigdy nie zostawiać jej kotu czy psu w samotności, to nie jest zabawka. Zwierzak może łatwo ją pogryźć, a wtedy już po zabawie. Moje zwierzaki szybko nauczyły się jak z niej korzystać, teraz kiedy skończą jeść po prostu odchodzą. Myślę, że ta mata świetnie sprawdzi się też u mniejszych psów. Dla mnie to jest numerem jeden!

3 thoughts on “Casper czy Felix, którą Licki Matę wybrałby Twój kot?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *