SFINKSY, żwirek

Calitti żwirek dla kociego królewicza.

Kiedy tylko na Instagramie zobaczyłam różowy żwirek dla kota, wiedziałam, że muszę go mieć. Jestem kocią mamą dopiero od niedawna, do tej pory widywałam żwirki tradycyjne, no wiecie takie z nijakim kolorem, a ten był różowy! Przecież, on jest stworzony dla mojego małego Pussska Mrucka, pomyślałam. Będzie idealnie komponował się z jasnoszarym kolorem jego futra. Nie wiedziałam o nim nic, ale przecież był różowy, więc cała reszta nie miała najmniejszego znaczenia. Kilka dni później przyszedł.

Opakowanie 3,8 l, czyli takie na raz. U mnie akurat ten system bardzo dobrze się sprawdza, bo mam mało miejsca na przechowywanie. Micro Crystals, to bardzo drobny, sylikonowy żwirek, powiedziałabym nawet, że jest jak pyłek wróżki z bajki dla dzieci, chociaż jest bezpyłowy. Puszkowi od razu przypadł do gustu, zaczął się bawić w kuwecie jak dziecko w piaskownicy 😉 Musiałam go wyciągać, bo zaczął szaleć i rozsypywać go naokoło. Najwyraźniej żwirek okazał się bardzo przyjemny dla jego delikatnych kocich łapek. Przez cały okres testów uwielbiał się w nim bawić, czasami aż za bardzo. Dla mnie najważniejsze, że jest on antybakteryjny oraz bezpieczny dla osób z alergiami. Kolejny atut, to możliwość wyrzucenia zużytego żwirku do toalety, to bardzo wygodne rozwiązanie, intuicyjne. Nie jest to żwirek zbrylający się, zatem zanieczyszczony nie stworzy bryłki, którą łatwo usuniemy z kociej toalety, natomiast posiada właściwości pochłaniające nieprzyjemny zapach. Producent wskazuje, że czas przydatności to trzy tygodnie, ja wymieniam żwirek co dziesięć dni.

Calitti Micro Crystalis ma przepiękny pudroworóżowy kolor, wraz z użytkowaniem kolor zmienia się na herbacianoróżowy, też uroczy. Mnie taka formuła kociej toalety zachwyca, jedyne co mogłabym zarzucić producentowi to brak brokatu 😉 To oczywiście żart, ale jaka byłaby to magia! Tak zupełnie poważnie, to nie mam zastrzeżeń, mnie ten żwirek zachwycił i na pewno do niego wrócę. Ogromnie się cieszę, że mam przyjemność testować go dla plebiscytu SINKSY.

2 thoughts on “Calitti żwirek dla kociego królewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *