suplementy, TOP FOR DOG

Brainactiv Balance od Vetfood czyli aktywator staruszka.

Czy da się aktywować psiego seniora? Zapewniam Was, że da! Kiedy do TOP for DOG szukano testerów na Brainactiv wiedziałam, że nikt nie zrobi tego lepiej niż ja. Nie dlatego, że jestem próżna i zakochana w sobie, ale dlatego że już miałam okazję go podawać moim seniorom i wiem jak dobrze on działa. Dostępne są opakowania po 30 i 90 kapsułek. Producent zaleca podawanie jednej kapsułki na 10 kg masy ciała zwierzaka. Ja podaję je poprzez wysypanie proszku z tabletki do karmy. Proszek ma kolor różowy.

U ponad połowy piesków powyżej 11-roku życia obniża się aktywność układu nerwowego i zaczynają zmiany wynikające z procesu starzenia. Natomiast problem ten dotyczy wszystkich zwierząt powyżej 15-roku życia. Brainactiv Balance jest w stanie poprawić żywotność waszego staruszka przy regularnym stosowaniu oraz poprawić funkcjonowanie jego układu nerwowego. Idealnie sprawdzi się przy zaburzeniach snu , dezorientacji, w stanach pogorszenia kontaktu z ludźmi czy jako uzupełnienie dla zwierząt geriatrycznych.

Brainactiv Balance zawiera całą gamę substancji potrzebnych do ochrony naszego staruszka.

  • Kwasy Omega-3 – uszczelniają połączenia między komórkami, nadając elastyczność naczyniom krwionośnym. Podnoszą wydolność mózgu: podnoszą szybkość neurotransmisji, redukując problemy neurologiczne, takie jak depresja, agresja i zaburzenia nerwowe. Zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości, łagodzą uczucie łaknienia oraz niwelują wahania poziomu cukru we krwi.
  • Fosfolipidy – zwiększają ilość lecytyny, acetylocholiny i aktywują kinazę białkową C w mózgu, usprawniając procesy zapamiętywania i odtwarzania informacji w mózgu.
  • L-karnityna – odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, w których uwalniana jest energia.
  • Acetylo-L-karnityna – pośredniczy w syntezie acetylocholiny, jest dornem grupy acetylowej.
  • Koenzym Q10 – potocznie nazywany witaminą młodości. Jest efektywnie działającym antyoksydantem, odgrywającym ważną rolę w usuwaniu wolnych rodników. Niedobór tego związku może być przyczyną zmęczenia, osłabienia koncentracji, czy niewydolności serca.
  • Fosfatydyloseryna – wspomaga działanie nuroprzekźników, procesów zapamiętywania i koncentracji oraz usprawnia pracę mózgu. Zapewnia właściwy poziom kortyzolu i acetylocholiny.
  • Antyoksydanty – połączenie efektywnych i komplementarnych przeciwutleniaczy.

Macio niedawno skończył 11 lat, jako typowy terrier nigdy nie ma czasu na odpoczynek. Mówimy o nim jedenastoletni szczeniak. Uwielbia pływać w morzu, taplać się w kałużach, skakać nawet friesbee. Jednak widać już po nim, że sił ma coraz mniej i zdecydowanie szybciej się męczy. Po regularnym podawaniu mu przez około tydzień Brainactiv Balance, zaczęło się 😉 Macio zwariował, domagał się zabawy w większej ilości niż dotychczas. Kiedy schowałam zabawki poszedł do wybudowanego zamku z Lego Duplo, młodszej córki i odłączył sobie jeden klocek by mieć co rzucać hahaha. Zaczął znowu szaleć jak szczeniak, zauważalnie ma więcej siły i energii. Na pewien czas nawet zaprzestałam podawani, bo Macio zaczął zachowywać się jak kilkumiesięczny psiak! Teraz podaje mu raz na kilka dni i chyba ta opcja jest optymalna dla mojego psa. Nigdy nie miał kłopotów ze snem, chyba z powodu swojej głuchoty, ale jest chyba przez to bardziej nerwowy na pograniczu dzikości. Mam wrażenie, że stał się bardziej zrównoważony, spokojny kiedy trzeba i zwariowany przy zabawie. Myślę, że warto zacząć stosować ten preparat już po 10- roku życia psa w sposób periodyczny, natomiast po 14-roku życia psa w sposób stały. Oczywiście te parametry będą inne dla psów ras dużych. Jestem bardzo zadowolona z efektów Brainactiv Balance i polecam go każdemu opiekunowi, któremu zależy na zdrowiu swojego zwierzaka. Pamiętajcie proszę, że każdą chęć podania tego typu preparatu należy wcześniej skonsultować z lekarzem weterynarii, zresztą oni sami bardzo często polecają ten produkt tak jak to było w moim przypadku.

1 thought on “Brainactiv Balance od Vetfood czyli aktywator staruszka.

  1. Bardzo dziękuje za ten artykuł. Właśnie czegoś takiego szukałam. Na pewno wypróbuję. To kolejny, polecony przez Ciebie produkt dla moich milusińskich. Jesteś moją inspiracją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *