suplementy, TOP FOR DOG

Balans w życiu i w brzuszku psa, czyli seria FLORA od Vetfood.

Nie będę oryginalna jeśli napiszę, że wszystko znowu zaczęło się od mojej nieżyjącej już suczki Afery. Kiedy dowiedziałam się w Lutym tego roku, że jest chora i nie ma już dla nie ratunku, zaczęłam szukać najlepszego jedzenia, i wspomagaczy które maksymalnie przedłużą jej komfortowe życie. Chyba mój charakter pomaga mi myśleć konstruktywnie i działać w sytuacjach dla wielu bez wyjścia. Dlatego też nie wpadłam w czarną rozpacz, a zaczęłam szukać wyjścia. Doskonale wiedziałam, że ten dzień nadejdzie, ale w tamtym czasie nie było miejsca na łzy, a na działanie. Rok wcześniej miała operację, miałam ogromną nadzieję, że wszystko się uda, niestety rak wrócił z podwójną siłą 🙁 Każdego dnia dostawała sporo leków, wiadomo to przekładało się czasami na problemy z wypróżnieniami. Zaczęłam podawać jej probiotyk taki ludzki tyle, że dla dzieci. Mimo, że wydaje mi się że naprawdę sporo już wiem o produktach dla psów, nie miałam pojęcia że jest seria FLORA od Vetfood. Nagle bach! jest cała w TOP for DOG, czyli nic w życiu nie dzieje się przypadkiem. Bez wachania zgłosiłam cała trójkę. Firma wiedziała o chorobie Afery i dała dla niej dodatkowo BB&Recovery Balance oraz PROAMYL. Oba produkty to odżywki, których zadaniem jest wsparcie i odbudowa psa w czasie rekonwalescencji. BB&Recovery Balance to uzupełnienie diety po urazach, po zabiegach chirurgicznych czy chemioterapii. Sprawdzi się też dla psów intensywnie trenujących. PROAMYL to odżywienie zwierząt wyniszczonych i wychudzonych, wspomaga przy hipoalubinemii. Będzie też idealny jako uzupełnienie diety zwierząt z zespołem złego wchłaniania, alergiami czy nietolerancją pokarmową. Byłam ogromnie wdzięczna za ten odruch serca i prezent który w tamtym momencie był dla mnie na wagę złota. Bardzo żałuję, że nie wiedziałam wcześniej o tych produktach i nie podawałam ich Aferze już po operacji rok temu. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże komuś z Was i uratuje chociaż jedno psie życie.

Flora Defence i Flora Activ to właśnie te dwa produkty otrzymywała Afera. Oba preparaty można podawać z antybiotykiem, co prawda ona nie dostawała antybiotyku, ale każdego dnia dostawała dużo leków, głównie przeciwbólowych, a w końcowej fazie zastrzyki. Mianowników wspólnych jest więcej bo oba będą pomocne przy przewlekłych biegunach, odbudują florę jelitową po antybiotykoterapii. Zarówno jeden jaki i drugi preparat będą wsparciem przy niewłaściwej diecie, a także o czym ostatnio dużo się słyszy IBD czyli nieswoistym zapaleniu jelit. Czym więc się różnią? Flora Activ nie zawiera bakterii. Posiada składniki wspierające odbudowę enterocytów czyli kosmków, które odpowiadają za prawidłowe wchłanianie w świetle jelita. Ma też prebiotyki czyli odżywkę dla pozytywnych bakterii. Natomiast Flora Defense w swoim składzie posiada już bakterie i dodatkowo drożdże. każdego dnia dodawałam jej wszystkie otrzymane od Vetfood wspomagacze i wiem, że bardzo jej pomogły. Przez ten cały czas do samego końca, miała apetyt i absolutnie żadnych problemów z wypróżnianiem się czy biegunkami. Teraz polecam je każdemu, kto ma psa z podobnymi problemami. Bardzo Was przepraszam, ale nie zdążyłam zrobić jej zdjęć 🙁 Na moim instagramie w zapisanych stories są filmiki z Aferą i wspomnianymi produktami.

Flora BALANCE to produkt, który podawałam i cały czas podaje Maciowi i Cukierkowi. Bardzo ważne jest to, że ten preparat możecie podawać juz od pierwszego dnia życia waszego zwierzaka! Oczywistym jest, że w trakcie i po antybiotykoterapii należy stosować probiotyk, żeby odbudować florę bakteryjną, o czym zapominamy. Sami biorąc antybiotyk niby wiemy, że potrzebne jest wsparcie, ale większość z nas nie myśli o tym podczas antybiotykoterapii naszego zwierzaka, a to duży błąd. Nie żebym się wymądrzała, bo sama tego nie robiłam i teraz mi wstyd. Przypomnijcie sobie jak często podczas stosowania antybiotyku wasz zwierzak ma np. biegunkę lub gorszy apetyt? Właśnie po to jest Flora BALANCE. Ubolewam nad tym, że nie polecił mi go weterynarz. Teraz jestem bogatsza o doświadczenie i wiem jak ważne jest by wspierać zwierzaka. Flora BALANCE to także inulina czyli prebiotyk, który wpływa korzystnie na mikroflorę jelitową. Ten preparat pomoże przy nietolerancji pokarmowej, przy zaburzeniach funkcjonowania przewodu pokarmowego i trzustki, wspomaga redukcję mocznika w przewlekłej niewydolności nerek. Zaleca się podawać 1 kapsułkę na 20kg masy ciała zwierzaka. Ten produkt wchodzi do mojej psiej apteczki na stałe! Pamiętajcie by mieć go ze sobą koniecznie podczas wakacji z psami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *